FORUM WICIE

*** Niezależne forum mieszkańców i sympatyków miejscowości nadmorskiej Wicie ***


#1 2010-05-22 17:42:59

 aquarius

Administrator

* Jezioro Kopań *

Kopań (niem. Vitter See) - jezioro w woj. zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo, leżące na północny wschód od Darłowa. Jezioro leży na terenie Wybrzeża Słowińskiego.
Jest to jezioro przybrzeżne, bogate w ryby, będące lęgowiskiem i ostoją licznych gatunków ptactwa. Woda lekko słonawa wskutek sztormowych wlewów wód przez suchy zwykle kanał, łączący jezioro z morzem. Stanowi dobre miejsce do uprawiania windsurfingu.Kopań jest typowym jeziorem przybrzeżnym, leży w gminie Darłowo, na północ od miejscowości Darłowo (powiat sławieński). Jego powierzchnia wynosi 790 ha.
Jezioro jest prawdziwą ostoją natury, bogatą we wszelkie gatunki ptactwa i ryb. Z powodu cudownie utrzymanej, dzikiej przyrody wraz z zalesioną mierzeją, która oddziela go od morza, jezioro znajduje się pod ochroną jako obszar Natura 2000.
Kopań znany jest nie tylko jako idealne miejsce do uprawiania windsurfingu. Doceniają go też wędkarze, a to przede wszystkim z powodu dużej liczby gatunków występujących tu ryb: węgorze, szczupaki, okonie, sandacze, liny.
Warto jednak podkreślić, że jezioro jest trudno dostępne, praktycznie nie ma tu możliwości połowu z brzegu - nawet w obuwiu gumowym, tzw. woderach.
Jeziorem zarządza Gospodarstwo Rybackie „Mielno”, niedługo ma tu powstać przystań rybacka, gospodarstwo planuje zakup łodzi, by umożliwić przyjeżdżającym tu na wczasy wędkarzom łowienie w tej formie.


Ratujmy naszą piękną przyrodę

Offline

 
ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY - wakacje nad morzem

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fjakfrajer.pun.pl www.nightfallrpg.pun.pl www.pseteamcoduo.pun.pl www.isp-kielce.pun.pl www.inspire-wod.pun.pl